PLImplantologia


Oferujemy usługi z zakresu wybielania, ortodoncji i endodoncji,

stomatologii estetycznej i zachowawczej. Wykonujemy także

implanty. Oferujemy usługi z zakresu wybielania.Nagłówek


W miarę rozwoju stomatologii implanty stały się metodą z wyboru uzupełniającą braki zębowe. Implanty w sposób naturalny i oszczędny uzupełniają utracone zęby. Nie są konieczne nieestetyczne klamry, jak również szlifowanie zdrowych sąsiednich zębów pod most.

Implanty zostają wprowadzone do kości wyrostka zębodołowego naśladując korzeń utraconych zębów. Następnie dochodzi do osteointegracjii powierzchni implantu z kością prowadząc do jego stabilizacji. W następnym etapie wykonuje się nadbudowy protetyczne naśladujące zęby. W wielu przypadkach możliwe jest wykonanie na tej samej wizycie zabiegu implantacji i odbudowy zęba.

Nagłówek


W naszym gabinecie w Katowicach szczególną wagę przykładamy do diagnostyki i planowania przed-zabiegowego dzięki czemu jesteśmy w stanie osiągnąć optymalne efekty estetyczne. Często aby zapewnić odpowiednią ilość kości w zanikłych wyrostkach zębodołowych dentysta musi wykonać zabiegi przygotowawcze. Polegają one na odbudowie kości , dziąseł , możliwe jest także podniesie zatok szczękowych. Zabiegi te w zależności od wskazań stomatolog może wykonać kilka tygodni przed implantacją, bądź równocześnie z instalowaniem wszczepu. zdjęcie implantów zakładanych w Katowicach

Obecnie stosowane implanty wykonane są głównie z tytanu -materiału obojętnego dla organizmu, a jednocześnie bardzo wytrzymałego .Przez lata producenci modyfikowali kształt i powierzchnie implantu celem uzyskania najlepszych efektów.

W chwili obecnej odsetek wgojonych implantów dla szczęki wynosi 97% a dla żuchwy 98%. W naszym gabinecie oferujemy trzy systemy implantologiczne w związku z czym jesteśmy w stanie zaoferować rozwiązania dostosowane do możliwości finansowych każdego pacjenta.


Najczęściej implanty stosujemy w przypadku:


— braku pojedynczego zęba,
— braku kilku zębów,
— braków skrzydłowych pozwalając uniknąć noszenia wyjmowanych protez,
— całkowitego bezzębia szczęki bądź żuchwy stabilizując noszone protezy zapewniając nieporównywalnie lepszą jakość życia.

W naszym gabinecie zabiegi wykonuje specjalista chirurg stomatolog z doświadczeniem pracy na oddziale chirurgii szczękowej. Pozwala to nam zaproponować leczenie implantologiczne nawet w bardzo trudnych przypadkach.


Przypadek: Brak zęba pojedyńczego


Sytuacja zastana

Porcelanowa korona mająca wsparcie na implancie to rozwiązanie optymalne.


Przypadek: Brak kilku sąsiadujących ze sobą zębów w odcinku bocznym szczęki


Sytuacja zastana

Uzupełnienie ruchome: specjalne klamry utrzymują na zębach protezę częściową.

Najwyższy poziom pod względem wizualnym i estetycznym zapewnia uzupełnienie oparte na pojedynczych implantach.

Most wsparty na implantach to rozwiązanie stosowane równolegle do innych.