ENEndodoncja


Nawet najtrudniejsze przypadki leczymy na jednej wizycie całkowicie bezboleśnie.

Nowoczesna endodoncja nie może istnieć bez mikroskopu.Endodoncja


Endodoncja potocznie zwana leczeniem kanałowym lub leczeniem przewodowym to młoda dziedzina stomatologii, która powstała w wyniku postępu nauki i techniki. Leczenie polega na opracowaniu kanałów zęba, wydezynfekowaniu oraz szczelnemu ich wypełnieniu.


Dysponujemy w pełni wyposażonym stanowiskiem endodontycznym. Staramy się, aby leczenie kanałowe pod mikroskopem w naszym gabinecie stomatologicznym w Katowicach było jak najbardziej bezstresowe i bezbolesne. W 95% przypadków kończy się na jednej wizycie. Ze względu na zmęczenie Pacjenta wizyta trwa maksymalnie 2 godziny dla zębów bocznych i poniżej godziny dla zębów przednich.


Kiedy stwierdzisz, że:

  • ból,
  • złamanie,
  • duże zniszczenie tkanek twardych,
  • głęboka próchnica,
  • źle przeprowadzone poprzednie leczenie kanałowe,
  • brzydki zapach.
dotyczą któregoś z Twoich zębów pamiętaj, że masz szanse go uratować przed usunięciem. Wszystkim Klientom z Katowic i Śląska gwarantujemy precyzyjne leczenie kanałowe pod mikroskopem w miłej atmosferze.


Dbamy o najwyższą jakość leczenia endodontycznego. Gabinet Marmol w Katowicach został zaopatrzony w specjalistyczny sprzęt zgodny z kanonami światowymi: Mikroskop zabiegowy, dzięki któremu stomatolog może zajrzeć do wnętrza zęba, co z kolei zapewnia pełną kontrole procesu leczenia kanałowego. Endometr – elektroniczne urządzenie dokładnie określające długość kanału, co nie zawsze pokrywa się ze zdjęciem RTG zęba. Mikromotor endodontyczny – przyspiesza proces leczenia, kanały zęba zostają starannie oczyszczone narzędziami niklowo- tytanowymi. Stosując te narzędzia dentysta ma możliwość opracowania nawet bardzo zakrzywionych kanałów. Koferdam – guma oddzielająca wnętrze zęba od jamy ustnej – zapobiega to połknięciu ostrych narzędzi kanałowych oraz środków chemicznych, które dentysta stosuje do płukania kanałów. Ultradźwiękowy zestaw aktywacji środków dezynfekujących zakażone bakteriami kanały. Używany w przypadkach zgorzeli lub martwicy miazgi zęba. Zestaw do aplikacji cieplej gutaperki – oczyszczony i odkażony kanał musi być szczelnie zamknięty. Stomatolog osiąga to za pomocą specjalnego aplikatora a dodatkowa dawka ciepła zapewnia jeszcze większa sterylność zabiegu. Aparat rentgenowski pracujący w systemie RVG – o wiele mniejsza dawka niż przy zdjęciu na kliszy oraz natychmiastowy obraz na ekranie komputera pozwala ocenić efekt leczenia i przewidzieć dalsze losy zęba.

Jednak powyższe wyposażenie bez pomocy doświadczonego lekarza i asystentki nie gwarantuje sukcesu leczenia. W gabinecie Marmol w Katowicach przeprowadzamy ok. 1000 zabiegów leczenia kanałowego pod mikroskopem rocznie.
Sam zdecyduj czy możesz nam zaufać.