ENSprzęt


Nawet najlepszy rzemieślnik jest bezradny bez odpowiednich narzędzi.

Mamy tego świadomość dlatego nieustannie inwestujemy w wyposażenie gabinetu.
Tomograf Carestream Dental CS 8100 3D

Najnowszy tomograf Carestream Deental to wielofunkcyjne urządzenie łączące w sobie obrazowanie 2D( klasyczne rtg. panoramiczne) i 3D ( tomografię) oraz skanowanie wycisków i modeli adresowanych do CAD/CAM. W sensorze tomografu zastosowano najnowszą technologię 4T CMOS redukującą szumy oraz dostarczającą bardzo szczegółowe i skontrastowane obrazy przy niskiej dawce promieniowania. Spośród wielu trybów i wielkości pola obrazowania (5×8 cm 8x9cm 4x5cm) służące ogólnej diagnostyce oraz implantologii, na szczególną uwagę zasługują dwa tryby pediatryczny niskiej dawki oraz endodontyczny (4×4 cm) zapewniający najwyższą na rynku rozdzielczość 75 µm. Dzięki tak wysokiej jakości badania można zdiagnozować nawet niewielkie zmiany i nieprawidłowości w leczeniu endodontycznym, a pole obrazowania obejmuje tylko badany ząb i dwa sąsiednie, dzięki czemu redukujemy dawkę promieniowania do minimum. Kolejną innowacją tomografu CS 8100 3D jest dostępna współpraca z systemami CAD / CAM. Dzięki tej funkcji lekarz może tworzyć wirtualne modele 3D przez skanowanie tomograficzne tradycyjnych wycisków.Piaskarka

Jeśli boisz się bólu i nie znosisz dźwięku wirtarki dentystycznej mamy dla Ciebie rozwiązanie. Piaskarka abrazyjna Prep Start H2O służy do minimalnie inwazyjnego, bezbolesnego opracowywania ubytków przy pomocy strumienia sprężonego powietrza z drobinami tlenku glinu o średnicy 27μ lub 50 μ. Płaszcz wodny otaczający strumień ścierny tlenku glinu zmniejsza pylenie piaskarki praktycznie do zera! Piaskarki abrazyjne amerykańskiej firmy Danville umożliwiają opracowanie ubytku o średnicy o połowę mniejszej niż najcieńsze wiertło, więc jest to metoda oszczędzająca zdrowe tkanki zęba! Przede wszystkim nie ma wibracji i drazniącego dźwięku.


Rentgen i radiowizjografia

Zastosowanie w naszym gabinecie nowoczesnego aparatu rentgenowskiego w połączeniu z radiowizjografią daje bezkompromisowe możliwości diagnostyczne przy zachowaniu maksymalnego bezpieczeństwa pacjentów. Radiowizjografia pozwala na zastosowanie minimalnej dawki promieniowania oraz błyskawiczne uzyskanie obrazu na ekranie monitora.Zastosowanie w naszym gabinecie nowoczesnego aparatu rentgenowskiego w połączeniu z radiowizjografią daje bezkompromisowe możliwości diagnostyczne przy zachowaniu maksymalnego bezpieczeństwa pacjentów. Radiowizjografia pozwala na zastosowanie minimalnej dawki promieniowania oraz błyskawiczne uzyskanie obrazu na ekranie monitora.


Tri Auto ZX

Mikromotor endodontyczny zintegrowany z endometrem, posiadający możliwość kontroli momentu obrotowego.
Dentysta używając endometru dokładnie określa długości kanału korzeniowego dzięki czemu ograniczona zostaje ilość zdjęć RTG oraz czas zabiegu, Stomatolog dzięki zastosowaniu w endomotorze giętkich narzędzi niklowo-tytanowych ma możliwość dokładnego opracowania nawet zakrzywionych kanałów.


Touch ‘n’ Heat

Elektroniczny upychacz wykorzystywany w celu rozgrzania i odcięcia wkładu gutaperkowego głęboko w korzeniu, co powoduje jego lepsze dopasowanie do ścian kanału, dodatkowa dezynfekcje oraz wypełnienie bocznych odnóg kanału głównego.


Obtura

Pistolet na ciepłą gutaperkę, dzięki któremu dentsta wypełnienia pozostałe części kanału po zastosowaniu systemu TOUCH & HEAT.


Mikroskop endodontyczny i Tor wizyjny

Dzięki znacznemu powiększeniu stomatolog ma możliwość znalezienia dodatkowych kanałów zęba.Mikroskop jest niezastąpiony podczas usuwania złamanych narzędzi kanałowych oraz wkładów. Pozwala diagnozować złamania oraz perforacje korzenia. Zastosowanie toru wizyjnego pozwala na obserwowanie na monitorze trwającego zabiegu. Jeszcze nigdy stomatologia nie była tak dokładna.


Koferdam

Zapewnia bezpieczeństwo i komfort zabiegu, likwidując możliwość połknięcia/aspiracji narzędzi kanałowych oraz bakteriobójczych płynów wykorzystywanych podczas leczenia kanałowego. Zabezpiecza też przed możliwością dostępu śliny i bakterii w niej zawartych do dezynfekowanego kanału korzeniowego.


Kamera Wewnątrzustna

Dentysta uzbrojony w kamerę jest w stanie zobrazować i opisać problem z którym zgłasza się pacjent. Dzięki stop klatce istnieje możliwość rejestracji zdjęć.


Lampa do wybielania zębów

Emituje specjalne światło aktywujące żel stosowany w procedurze wybielania gabinetowego.


Skaner Ultradźwiękowy

Służy do usuwania kamienia, osadu i zabijania bakterii gromadzących się pod powierzchnią dziąseł. Siła ultradźwięków zostaje spotęgowana przez działanie aktywnych środków podawanych ze zbiornika.


Lupy zabiegowe

Powiększenie uzyskane dzięki lupom pozwala na całkowite usunięcie zębiny próchnicowej z ubytku oraz na precyzyjne szlifowanie zębów.


Mikrosilnik Implantologiczny

Służy do opracowania łoża pod implanty, zapewnia optymalny moment obrotowy oraz chłodzenie.


Myjka Ultradźwiękowa

Pod wpływem ultradźwięków oraz specjalnych płynów dezynfekujących narzędzia wstępnie zostają oczyszczone.


Zgrzewarka

Służy do zamykania oczyszczonych narzędzi w jednorazowe pakiety. Następnie tak przygotowane pakiety trafiają do autoklawu. W celu zapewnienia pełnej jałowości sprzętu stomatolog otwiera pakiety dopiero przy pacjencie.


Autoklaw

Jest ostatnią składową łańcucha przygotowania narzędzi. W wyniku działania wysokiej temperatury i ciśnienia wszystkie bakterie i wirusy zostają zabite. Proces ten nazywamy sterylizacją.


The Wand plus

Zastosowanie urządzenia Wand powoduje iż proces aplikacji znieczulenia jest bezbolesny i absolutnie nieporównywalny z żadną inną techniką deponowania znieczuleń.