ENStomatologia zachowawcza


Plomby idealnie naśladujące naturalne tkanki zęba zarówno kolorystycznie jak i czynnościowo.Stomatologia zachowawcza


1. Wypełniając ubytki w zębach bocznych, standardowo stosujemy plomby dopasowane do koloru zęba. Dysponując najnowocześniejszymi kompozytami i przestrzegając właściwych procedur, wypełnienia przez nas wykonane są estetyczne i wytrzymałe .Zwracamy szczególną uwagę na anatomiczną odbudowę utraconych struktur zęba. Jest to niezwykle ważne na powierzchniach zgryzowych zębów, gdzie działają siły żucia. Aby sprostać oczekiwaniom naszych wymagających pacjentów, do odbudowy zębów przednich, stomatolog stosuje anatomiczną technikę warstwową. Wymaga ona użycia odrębnych materiałów do odbudowy zębiny i szkliwa, co gwarantuje harmonię koloru i kształtu. Wypełnienie takie ma naturalny wygląd i jest zintegrowane z tkankami zęba. Dbając o wysoką, jakość naszych usług i troszcząc się o bezpieczeństwo oraz komfort naszych pacjentów do zabiegów dentysta używa koferdam. Jest to cienki arkusz naturalnej gumy, która izoluje leczony ząb od wilgoci i bakterii obecnych w j. ustnej.
2. Do odbudowy zębów po leczeniu kanałowym stomatolog używa wkładów z włókna szklanego, które mają kolor i wytrzymałość zbliżoną do twardych tkanek zęba. W odróżnieniu od wkładów lanych bądź śrub metalowych nie ulegają korozji, a także są łatwe do usunięcia w razie konieczności powtórnego leczenia.
3. Inlay-e porcelanowe- potrzebne, kiedy „plomba” nie wystarczy a na koronę jeszcze za wcześnie.
4. Wybielanie- nie tylko w celu uzyskania „uśmiechu z Hollywood”. Przebarwienia po antybiotykoterapii dentysta również likwiduje tą metodą.
5. Likwidacja wrodzonych plam i ubytków szkliwa. Szczególnie u młodych pacjentów, kiedy nie można jeszcze wykonywać licówek i koron.
6. Leczenie nadwrażliwości zębów na bodźce cieplne.